2013. november 29., péntek

-Hát, ezek nagyon viccesek!
-Kik?
-A szüleim...

-Apa, nagyon csúnya vagy! Mi bajod?
-Beteg vagyok.

2013. november 24., vasárnap

Mostanában rendesen undorodom a hús szagától. Nyersen is, meg főzve/sütve is. Meg amúgy igazából olyan nagyon nem is szeretem. Vega leszek.

de azé' még megfőzöm annak aki szereti

Pisztráng beirdalva, fokhagymás olívaolajas szegfűborsos cuccal bekenve, rozmaringgal, vajjal megtömve, sózva, borsozva, citromkarikákkal cicomázva, laskagombával körbehagyigálva.

akciós Lidlös termék Törökországból

2013. november 23., szombat

anya: -Te jó ég, de hiányoznak!
apa: -Még el sem indultak, itt vannak a ház előtt!
anya: -Tudom, de nagyon rossz, hogy nincsenek velünk!
apa: -Húzzunk el itthonról, ha elmegyünk, akkor már jobb lesz!

Helló!! Hát te????

parajdi só

Sziaasztooook!!!!

-Burritót kérek, mert azt még nem ettem sose.
...
-Ízlett?
-Szeretem a burritót!

"...régen milyen sok csokolládét ettünk, emlékszel?" - mondotta volt egy aranyos bácsi a feleségének.

"Na jóvan mennyünk innen ki, de azonnal, itt undorítóan sokan vannak!"

"Nézzük még meg azt is!!"

Hajcsavarókkal a hajban nem ciki a vásárlás.
Két darab pisztráng, 790 forint. Lidl

Bő fél órát eltöltöttünk egy antikváriumban anélkül, hogy bárki sürgetett volna, vagy rohanni kellett volna. Már egyáltalán ez milyen má', hogy be tudtunk menni egy antikváriumba?! Sőt, könyvet is vettünk, meg régi Duna térképet.


részletek a fél napra leadott gyerekek szüleitől


2013. november 20., szerda

Kaptam egy szál rózsát, mert Ő annyira nagyon szerencsés velem, és mert olyan nagyon szeret. Saját bevallása szerint. Romantikus, nemde?

szerelem ez...

:)

2013. november 18., hétfő

"A Máté úgy hív, hogy "kedvesem"."

szerelem ez...


2013. november 14., csütörtök

apa: -na, idén hol szilveszterezünk?
én: -úgy érted, hogy a konyhában, vagy a nappaliban?
apa: -igen...

2013. november 13., szerda

"A nagyfejű az apa, a kicsi meg te vagy!" 

M: -Sziasztok!
Én: -Helló!
Eszter: -Helló!
Gergő: -Hellóó!


az egy éves is tud már köszönni

2013. november 12., kedd

Vasárnapi gnyamm-gnyamm: Fokhagymával tűzdelt, mézes karaj savanyú káposzta ágyon

Egy darabka csont nélküli karajt besóztam, és jól teletűzdeltem fokhagymával, borsoztam, meghintettem őrölt köménnyel, és egy savanyú káposztával kibélelt jénaiba bele fektettem. Dobtam még mellé babérleveleket, almát, és répát, majd végül jól megcsorgattam mézzel, lefedtem, és betaszajtottam a sütőbe. Irtó sokáig sült, vagy másfél órát, és közben, hogy a sülési időt rövidítsem fel is daraboltam négybe. Közben locsolgattam, szaglásztam, böködtem. A savanyú káposzta és a méz irtó jó együtt, és a hús eszméletlen finom lett. 
Krumplipüré volt hozzája melléje, meg egy kis savanyú káposzta, természetesen. 

Azért írom ezt le, mert az egészet én találtam ki, és hogy fényezzem magam... de amúgy egyébként minden nap marha jót főzök, nem csak néha... :) 
Anya, nézd már, ez a pisi nagyon nem jó, mindig akkor kell, amikor az ágyamban vagyok!
  -folytonos pisilni járással próbálja elbliccelni az alvást mostanában

Hosszasan nézi a könyv borítóját  ( http://www.libri.hu/konyv/m_c_beaton.agatha-raisin-es-a-spenotos-halalpite.html ) miközben olvasok, majd megszólal:
-Anya, az ott egy süti??
-Igen.
-Akkor azért nyalogatom a számat... nagyon szeretem a sütit!!

...kénytelen vagyok sütni valamit...


-Eszter becopfozzam a hajad?
-Ne! Mmmmm... vagy de! A Máté szereti! ... Mindig kiveszi a hajamból a gumit, de aztán visszaadja!

2013. november 9., szombat

2013. november 6., szerda

Gasztro rovat valahány

Múlt héten csináltam rakott krumplit, ami önmagában nem nagy cucc, csakhogy alul számoltam magam főtt krumpliból, és valamit ki kellett találni hézagpótlásnak. Isteni szikra pattant ki az agyamból, a hézagba savanyút káposztát tettem, és baromi jól sikerült. Nem kellett mellé savanyúságot enni. A rétegek tetejét még megpakoltam tejföllel, amiben elkevertem egy tojást, hogy még szaftosabb legyen. gnyamm-gnyamm...

Eszméletlen finom brokkolikrémlevest tudok főzni. Vásárlás közben megláttam egy brokkoli hegyet a boltban, és szörnyen megkívántam. Lekaptam egyet a kupacból, és közöltem Micuval, hogy brokkolikrémleves lesz ebédre. Kicsit felzaklatta a hír, de nem ellenkezett, érezte, hogy nincs értelme. A levest úgy csináltam, hogy:  a hagymát apró kockára vágtam és elkezdtem dinsztelni, majd mikor már üveges lett, hozzádobtam a karikára vágott sárgarépát, fehérrépát, fokhagymát és együtt pároltam egy ideig, aztán felöntöttem vízzel, beledobtam a rózsákra szedett brokkolit, két darab kockára vágott krumplival. Sóztam is, borsoztam is, egy pici őrölt köményt is szórtam bele, és szépen megfőztem. Amikor megfőtt minden, botmixerrel agyonturmixoltam, reszeltem bele szerecsendiót, és besűrítettem egy kis tejszínnel. Rottyantottam rajta egyet, és kész is lett. Vékonyra vágott szalonnát (ilyen erdélyi szerűt) sütöttem hozzája melléje.
Az uram végül oda meg vissza volt a levestől, mind megette, nyamm-nyamm. Tényleg eléggé jó lett.

na, hát ez


Anya, súgok valamit a füledbe! Holnap, ha megyek az oviba, adok neked egy hatalmas cuppantó puszit! Nagyon szeretlek! Szeretem a fogaidat!


-Eszter, most már lassan gondolkodj azon, hogy mit szeretnél kérni a Mikulástól, nemsokára jön, írunk majd neki levelet, jó?
-Mmmm....
-Nem kell most kitalálni, gondolkozz rajta nyugodtan!
-Kitudom találni most is! Rollert kérek!
-Ahhoz még kicsi vagy, meg jön a tél, úgysem tudnál kint rollerezni, azt majd máskor kérjél!
-Akkor kérek egy kicsi plüss téged!!
-:D :D


2013. november 5., kedd

ja, igen, eszembe jutott: Eszter szókincse bővült, az oviban tanult egy új szót: fasz.

2013. november 4., hétfő

1. Itt volt a nagymamám, és a két gyerek szétszedte szegénykémet. Persze csupa szeretetből. Gergő húzta-vonta maga után, és azt hajtogatta, hogy "dedi, dedi, dedi..." Eszter meg ölelgette, puszilgatta, be nem állt a szája: "...én vagyok a nagy, Gergi a kicsi, te meg az öreg." "Neked hiányzik három...sok fogad!
Nagymamám totyogott be utánuk a szobába, Eszter türelmesen nézte, aztán megsajnálta, hogy nehezen mozog, odament hozzá, megfogta a kezét, felnézett rá és megkérdezte, hogy "segítsek??" Annyira szép jelent volt, tisztára meghatódtam, hogy milyen kis gondoskodó drága bogár.

2. Amióta van az új fürdőszobában új tükrünk, azóta vadul kenem magamra a Q10et. Nyár óta durván megöregedtem...

3. elfelejtettem mit akartam még írni... őőőőőő....