2012. november 28., szerda

Eszter okos, és jókat kérdez. Például azt, hogy hol van az én anyukám. Mert kettő nagypapi van, de csak egy mima?? Hogy?  Ez téma már nyár óta, de mostanában egyre gyakrabban merül fel benne ez a kérdés. Én elmondom, hogy a mennyországban, meg hogy a csillagok között, de nyilván nem érti. Én se. És akkor ma azt kellett játszani, hogy én vagyok a másik mima. Csak majdnem bőgtem.
Vakarászom a kanapéról banánt, mire Eszter egy kis felháborodással a hangjában rám kiált: Anya! Az az én maszatom!!

2012. november 27., kedd

Anya, hozom magammal a gereblyét is meg a söprűmet is. A gereblye meg a söprű testvérek, tudod? Én is testvér vagyok, mint a gereblye meg a söprű!


2012. november 25., vasárnap

Ebéd utáni szunyókálás: ahogy az egyik elszenderül, a másik abban a másodpercben ébred. Igaziból. Én már nem is pihenhetek? :) Viszont, a vasárnapi leves olyan jól sikerült, hogy három tányérral megevett a leány. Sikerélmény.


2012. november 22., csütörtök

Ennivalóan édespofa gyerekeink vannak. Gergő például maga Buddha. Hihetetlenül nyugodt, és békés, csöndesen szemlélődik, és elképesztő türelme van. Ha éhes és/vagy álmos akkor is csak rikkant kettőt, tudja, hogy nem kell hisztizni, nem fog éhen maradni. Rájött, hogy a nyállal kiválóan lehet berregni, és azzal jól elszórakoztatja magát :) Eszter meg minket szórakoztat a hihetetlen dumájával. Az új kedvencem az az, hogy "Apa! A hülye kávédtól nem hallom a mesét!" Apa kávét főzött...
Aztán még történt az is (ez most velem), hogy ma kitéptem az első ősz szőrt a fejemről.



2012. november 21., szerda

A számítástechnikai eszközök használata átmenetileg halláskárosodást okoz(hat). A használat ideje alatt  részleges, vagy akár teljes is lehet a károsodás mértéke. A készülék kikapcsolásával, vagy annak elhagyásával a tünet érdekes módon azon nyomban megszűnik. Állításomat kísérlettel, és több évig tartó megfigyeléssel támasztom alá, melyet egy darab felnőtt hím (homo sapiens sapiens) egyeden végeztem el. Ezen adatok alapján kijelenthetem, hogy a feltételezés igaznak bizonyul. Azonfelül több kolleginám hasonló eredményekről számolt be, hasonló körülmények között,és hasonló eszközök felhasználásával végzett kísérletek során. Az eredmények megdöbbentőek, és félelmetesen egybevágóak. Gyógymód egyelőre nem ismert.

2012. november 19., hétfő

énekelve:
torna, torna, torna, tornáztam maaa, tornáztam maaa...lallalllaaa la

2012. november 17., szombat

Eszter és Alma sétálnak le a Dunához, Eszter Almának:
- én olyan izgatott vagyok!

Sétálunk Alma, Zsiga, Eszter, Gergő, Körte, és én. Körte elszalad messzire, nem is látjuk már. Eszter nekem:
- Anya, úgy aggódom Körtiért!!

Eszter a zacskóból szórja szét a túrót a földre, mert nem volt türelme megvárni, hogy valaki adjon neki. Közben sopánkodik nagyon:
- Anya! Anya! Félek, félek!!!!



2012. november 16., péntek

- Eszterkém, megtennéd, hogy elpakolod a játékaidat?
-Igen!
... (tátva maradt a szám, de igaziból!)
-Nem! Mégsincs kedvem!



Voltunk ma fodrásznál, és a fodrásznő adott neki egy babafejet fésülgetni, játszani. Juli (fodrász) megdicsérte, hogy milyen ügyes. Erre Eszter: " mmm... nem igazán!!"

Hihetetlen jókat tud mondani. Írnom kéne egy füzetbe...

Gergő alias Gögi, meg egy cukor pofa vigyorbogyó! Kedvesen visszamosolyog minden fölé hajoló gügyögőre (pedig már a nevére is a hang irányába fordul), igen jól nevelt :)


2012. november 9., péntek

Kedves Eszter, kérem vegye át a gyönyörűséges Mori Melon-ját, mert ha nem teszi ezt mielőbb, fennáll a veszélye annak, hogy ezt már többé nem teheti meg! Ezzel mindössze csak annyit szeretnék mondani, hogy k..va szééééép! :D :D

2012. november 5., hétfő

a hangulat változós-kiborulós bejegyzések óta óriási változások vannak! heti két torna, és ha minden jól megy még egy szombati jóga is befigyel. megint bebizonyosodott, hogy csak azt hallják, ha már ordítok...