2013. november 6., szerda

Gasztro rovat valahány

Múlt héten csináltam rakott krumplit, ami önmagában nem nagy cucc, csakhogy alul számoltam magam főtt krumpliból, és valamit ki kellett találni hézagpótlásnak. Isteni szikra pattant ki az agyamból, a hézagba savanyút káposztát tettem, és baromi jól sikerült. Nem kellett mellé savanyúságot enni. A rétegek tetejét még megpakoltam tejföllel, amiben elkevertem egy tojást, hogy még szaftosabb legyen. gnyamm-gnyamm...

Eszméletlen finom brokkolikrémlevest tudok főzni. Vásárlás közben megláttam egy brokkoli hegyet a boltban, és szörnyen megkívántam. Lekaptam egyet a kupacból, és közöltem Micuval, hogy brokkolikrémleves lesz ebédre. Kicsit felzaklatta a hír, de nem ellenkezett, érezte, hogy nincs értelme. A levest úgy csináltam, hogy:  a hagymát apró kockára vágtam és elkezdtem dinsztelni, majd mikor már üveges lett, hozzádobtam a karikára vágott sárgarépát, fehérrépát, fokhagymát és együtt pároltam egy ideig, aztán felöntöttem vízzel, beledobtam a rózsákra szedett brokkolit, két darab kockára vágott krumplival. Sóztam is, borsoztam is, egy pici őrölt köményt is szórtam bele, és szépen megfőztem. Amikor megfőtt minden, botmixerrel agyonturmixoltam, reszeltem bele szerecsendiót, és besűrítettem egy kis tejszínnel. Rottyantottam rajta egyet, és kész is lett. Vékonyra vágott szalonnát (ilyen erdélyi szerűt) sütöttem hozzája melléje.
Az uram végül oda meg vissza volt a levestől, mind megette, nyamm-nyamm. Tényleg eléggé jó lett.

na, hát ez


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése