Eszter még alszik, szóval leírom, hogy mi van a tévével. Bár nem túl érdekes, de ha már elkezdtem erről sztorizgatni, akkor a végkifejletet is megosztom a kedves olvasóval. (bár lehet, hogy valakit mégis érdekel (?)...)
Nem javítható. Mégsem. Ha még akarunk valaha tévét nézni, akkor kell venni egyet. A macska rúgja meg! Végül is, ha a biztosító fizet, nem olyan nagy baj. Csak hát na. Úgy megszoktuk már a "kis" ormótlant...
2011. augusztus 30., kedd
Imádom nézni mikor alszik. Ilyenkor olyan, mint egy kis angyal. Feltöltődöm tőle. Segít túllendülni azokon a pillanatokon mikor éppen nem nevezném kis angyalnak. Mikor csupasz és csupa szaros kakis popsival forog a pelenkázón, mert épp fontosabb dolga van, mint az, hogy én tisztába tegyem. Aztán vannak azok a pillanatok, mikor hozzám bújik, átöleti a nyakam és ad egy puszit. Na az a világon mindent megér! Majd eltelik kettő perc és belém csíp és meg is harap. Ő így fegyelmez engem :)
2011. augusztus 29., hétfő
Valahol, nem túl messze vonyít egy kutya. Aztán rájövök, hogy csak az orrom sípol.
a 16 és fél hónapos
Az én gyermekem:
-megtörli a száját evés után
-megköszöni, ha kap valamit
-a szája elé teszi a kezét, ha tüsszent/ásít
-köszön ha belépünk valahová
-kitudja fújni az orrát (persze szülői segítséggel...)
Viszont pukizik és böfizik, tekintet nélkül arra, hogy éppen hol vagyunk. Senki sem lehet tökéletes. Na jó, Ő talán mégis az.
-megtörli a száját evés után
-megköszöni, ha kap valamit
-a szája elé teszi a kezét, ha tüsszent/ásít
-köszön ha belépünk valahová
-kitudja fújni az orrát (persze szülői segítséggel...)
Viszont pukizik és böfizik, tekintet nélkül arra, hogy éppen hol vagyunk. Senki sem lehet tökéletes. Na jó, Ő talán mégis az.
2011. augusztus 25., csütörtök
Azt hiszem azt monda ma, hogy anya. Én épp a konyhában szöszmötöltem, mikor egyszer csak kiabál a szoba ajtóból. Mind a két keze tele volt egy-egy játékkal, nem volt mivel kapaszkodni, hogy le tudjon mászni a 30 centis küszöbön. Szóval kiabál:
-Anya! halandzsa halandzsa halandzsa.
-Mi a baj? Segítsek?
-Halandzsa.
-áá, szóval nem tudsz lejönni, na gyere... Eszter! Te azt mondat, hogy anya????
-Halandzsa halandzsa halandzsa.
Hát ennek a válasznak 50% az esélye arra, hogy azt jelentette: -miért, te mit értettél? Persze, hogy azt mondtam.
Ez esetben ez volt az első alkalom. Kár, hogy nem hallottam jobban.
2011. augusztus 24., szerda
Május 21-én G.J. férjhez ment, és ugyan ezen napon villám csapott a tévénkbe. Apától kaptuk, nagy volt és lapos. Másfél évet bírt ki nálunk. Már egész megszoktuk (megszerettük). Ma, augusztus 24. van, és a tv még sehol. Nincs kész. A szerelő nem csinálja. Pedig jó sokat kaszál(na) rajtunk, mert baromi drága megjavíttatni. Nem is éri meg, csupán azért tesszük mégis így, mert van biztosításunk. Őszintén szólva már unom a várakozást. Megszoktam már, hogy nincs, de azért néha nagyon tud hiányozni. Esténként például szörnyen. Amikor hulla fáradt vagyok, olvasni nincs erőm, de kedvem viszont ahhoz lenne, hogy csak bámuljak ki a fejemből a tévére. Azóta nem vasalok... (csak tévézés közben vagyok hajlandó, amúgy nagyon unalmas). Néha megnézek egy filmet a laptopon, de az nem az igazi. Erről jut eszembe! Nézzétek meg a Másik én, a Szellemíró (közepesen jó, de azért nekem tetszett), és A Világ nagy és a megváltás a sarkon túl ólálkodik című filmeket. Az utóbbi szerintem nagyon jó. Továbbá várok még filmajánlókat, mit érdemes megnézni.
(Hátha megszületik az első komment is...)
GéJé-nek pedig örökké tartó boldogságot, és minden földi jót kívánok ezúton is. Itt is.
(Hátha megszületik az első komment is...)
GéJé-nek pedig örökké tartó boldogságot, és minden földi jót kívánok ezúton is. Itt is.
2011. augusztus 23., kedd
a düh fajtái közül a tehetetlent utálom a legjobban, mert olyankor valóban tehetetlen vagyok...
2011. augusztus 22., hétfő
Arra jöttem rá tegnap, hogy valószínűleg túl sokat fegyelmezem a gyermeket. Tegnap úgy szóltam rá a macskára, hogy Eszter!
2011. augusztus 20., szombat
2011. augusztus 18., csütörtök
A mondatok, melyek előbb jöttek, mint azt gondoltam volna (a teljesség igénye nélkül):
-Miért nem jössz, ha hívlak?!
-Miért nem fogadsz szót?!
-Eszter, mondom, hogy azt nem szabad!!
-Miért nem eszel, gyermekem??
-Kérlek ne hisztizz!!!
-Arra nem szabad felmászni!
-Ezt meg hogy csináltad??
-Levonom a zsebpénzedből...
Hamarosan jön: amíg az én kenyerem eszed (?)...
-Miért nem jössz, ha hívlak?!
-Miért nem fogadsz szót?!
-Eszter, mondom, hogy azt nem szabad!!
-Miért nem eszel, gyermekem??
-Kérlek ne hisztizz!!!
-Arra nem szabad felmászni!
-Ezt meg hogy csináltad??
-Levonom a zsebpénzedből...
Hamarosan jön: amíg az én kenyerem eszed (?)...
2011. augusztus 9., kedd
Éppen főzöm az ebédet, mikor arra leszek figyelmes, hogy az én icipici babám az asztalról elemeli a kibontott kekszes zacskót. Tartalmát persze az egész konyha területén (most az egyszer örültem, hogy kicsi konyhánk van) szétmorzsolta, és vidáman benne hencsergett. Vettem egy nagy levegőt, és szépen összeszedtem a morzsalékot. Minden nap megdöbbenek azon, hogy már mekkora. Feléri az asztalt. Nem olyan nagyon sokára a kilincset is eléri.
Félek, nincs annyi kezem mint amennyire szükség lenne...pedig még csak egy darab gyerekem van.
Félek, nincs annyi kezem mint amennyire szükség lenne...pedig még csak egy darab gyerekem van.
2011. augusztus 3., szerda
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

