2012. április 29., vasárnap




ez a kép az után készült, hogy belesett, illetve belegurult a  Dunába... :)
Mert, hogy az volt, hogy dobálta a köveket Zsófival a vízbe, de megjelentünk apjával, megfordult felénk, megpördült, elesett, és begurult a vízbe :) De még előtte kompoztunk is. Meg voltunk Esztergomban.


kompót

szeretik



2012. április 28., szombat

Kár, hogy vállalhatatlanul szarul áll a hosszú haj. Mert, hogy amúgy nagyon szeretnék...  http://vimeo.com/35920369



2012. április 27., péntek

-Anya, rajzolok, jó?
-Jó! Rajzolj nekem valami szépet!
-Esztert?

és ez szó szerint így történt :)


2012. április 23., hétfő

Tegnap óta Szilvinek, de főleg Szilvikének hív :) olyan cuki. De hív még atá-nak, anyának, atusnak, anyusnak, anyuskának, édesanyának. Micut pedig Micunak, Micusnak, Micukának, apának, apusnak, édesapának :)

2012. április 21., szombat

2 éves


                             "...Mint valami bankreklam, vagy egeszseges joghurt vagy biobigyo! :)"
A cipős szekrény zárjával kicsit megvágta az egyik ujját, még vérzett is picikét, jön mutatja:

-Anya! Elfirkáltam az ujjam, pirossal! Keressünk matricát! - mármint sebtapaszt. Egyik nap én is megvágtam magam, és nagyon tetszett neki a tapaszom (halacskás volt...), és be is kellett kötni a nemlétező bibijét. Most meg az igazit.

Másnap:

Négyvállra próbálta fektetni a macskát, amit a cicus ellenzett, jól megkaparta. Úgy rendesen most először, nem is értem, hogy eddig hogy nem... Kiabál nekem:

-Ata! Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon mekamot a cicaa! - egyébként nem olyan vészes, viszont fél óránként mutatja a bibit :) kis cukikám

2012. április 20., péntek

A natúr joghurt nem alkalmas főzelék készítésére. Ezt gondoltam én már akkor is mikor hozzáfogtam, de azért megfőztem. Nem volt itthon se tej, se tejföl, ebéd meg kellett. Megkóstoltuk Eszterrel, és mind a ketten kiköptük... Esztert még a hideg is kirázta, és olyan arckifejezése volt, amilyet még soha nem láttam...  azért vicces volt. Így utólag.

2012. április 13., péntek

Ismét voltunk postán. Feladtam az adóbevallásom, és megint elcsábultam, vettem kaparósat. Új fajta, állatos. Ára 200Ft, nyeremény 300 Ft. Keresetem egy százast. Ja, és vettem egy snickerst. Eszternek ropit. Zseniális üzletember vagyok.

2012. április 11., szerda

Eszter: -Szia Pucc! Ata te is! (plüssmackónak kellett mondani, és a kezét is meg kellett fogni)
én: - Szia Pucc!
Eszter: - ...neem hajja (hallja) - lesajnáló hangon, hogy anya de buta vagy te, ez csak egy plüss mackó
én: -mondd, hogy mackó
Eszter: -mackó
én: -mondd, hogy mici
Eszter: -mici
én: -mondd, hogy Micimackó
Eszter: -Pucc!

Ma voltunk a védőnél és a gyerekorvosnál 2 éves vizsgálaton, és nagy meglepetésünkre a gyereknek 16 helyett már 20 darab tejfoga van. Nekem már gyanús volt, hogy több van mint kéne, de nem tudtam rendesen megszámolni soha. Örültünk. Amúgy 12 kiló, 86, vagy 87 centi, de ezt nem tudjuk pontosan, mert nagyon mocorgott miközben mértük. És minden más is rendben van rajta. A legkisebb pedig kellemesen úszkál a hasamban. És néha beletapos a húgyhólyagomba :)

2012. április 10., kedd

Vasárnap este csináltam ilyet: http://www.nosalty.hu/recept/pottyoske lett három rúd és egy kicsi. Egy rudat elvittünk Kismarosra, egyet szinte egymagam ettem meg mióta felkeltünk. Az utolsó 10 centit már fel sem vágtam, csak toltam a pofámba bele. Nem tudom, hogy ezen sírjak, vagy nevessek... és még van egy rúddal...

Húsvét hétfő képekben:









2012. április 2., hétfő

*

Néhány név ötlet, ezek az enyémek, tetszési sorrendben:
(Kéretik véleményezni!)

Cs... Gergely 
Cs... Áron 
Cs... Örs (apának ez kevésbé)
Cs... Mihály
Cs... Zalán (apának kicsit sem, nekem meg egyre kevésbé...nem tuuudoooom)

2012. április 1., vasárnap