2011. szeptember 29., csütörtök

Ma elég sűrű, de úgy is mondhatnám, hogy szar napom volt. Bár olyanokkal találkoztam akiket nagyon szeretek, és akik nagyon fontosak az életemben. Amióta az eszem tudom mellettem, körülöttem, sőt, bennem vannak. Nem a vérrokonaim, de nyugodtan kijelenthetem, hogy a családom részei. Rengeteget köszönhetek nekik, és szerintem Ők ezt nem is tudják. Sokban hozzájárultak ahhoz ami lettem, ami ma vagyok. Nem tudják, hogy azzal, hogy mellettem voltak formáltak ezzé az emberré. Amióta az eszem tudom szeretem őket. Minden egyes szombaton már korán reggel a kerítésen lógtam és lestem a szomszéd kapuját, hogy mikor gördül be rajta a trabi, és szomorú voltam vasárnap délután mikor kigördült a trabi. Így ment ez nem egészen 3 éves koromtól addig míg fel nem nőttünk. Az a jó a felnőtt létben, hogy nem kell korán reggel a kaput lesni, és várni, hogy jöjjenek már, bármikor találkozhatnánk. De nem tesszük. Az elmúlt néhány évben messzire sodort minket egymástól a nem is tudom micsoda. Mivel nem szeretem a közhelyeket, így nem írom le, hogy az élet. De volt a mai napban néhány perc, mikor mi négyen egymás mellett álltunk, megfogtuk egymás kezét, megöleltük egymást, és kacagtunk néhány vidám emléken. Szomorúság volt mindannyiunk arcán, de örültünk, hogy együtt vagyunk. Jól esett a társaságuk, olyan volt mint egy löket erőt adó szérum. Pár perc volt. Csak pár perc. Már csak ritkán találkozunk, és az esetek nagy többségében nem a lét vidámabb felén. A mai is ilyen alkalom volt. Elbúcsúztunk valakitől aki az én életem része is volt. Egy darab gyerekkor, egy darab belőlem is. Kopunk szépen lassan.


(kissé szentimentális lett...)

2011. szeptember 26., hétfő

még csak háromnegyed három van, és ezek történtek:
-feléri a kilincset, ki tudja nyitni az ajtót...
-leveszi a ruháját, és megpróbál valami mást felvenni helyette.
-kiválogatta a vasalós kupacból az összes fehérneműt, és magára aggatta...
-eltűnt kettő darab zsírkréta, egy piros és egy barna. Nagyon izgulok, hogy ki találja meg előbb... csak a falat neee!!!!
-és nem hajlandó aludni. De nem ám!
-bömbölést színlel

anyaság (többek között) = gondolatolvasás kifejlesztése, és magas fokon művelése

2011. szeptember 25., vasárnap

Apa Eszternek:
-Eszter, most már van olyan is, hogy szót fogadunk, nem vagy már pici baba!
Eredmény: nyafogás, ellenkezés, szót fogadás nuku.

2011. szeptember 23., péntek

-Eszter ki van ezen a képen? Nézd, itt van apa, itt van anya
-Apa
-... és itt pedig anya
-Apa, cici, cici...

nos, engem is beazonosított...

2011. szeptember 20., kedd

Szülőként előfordul, hogy olyan dolgokat kell megfogni amitől félünk, vagy amitől undorodunk. Például egy randa nagy pókot, nehogy megcsípje a gyereket. Aztán kiderül, hogy csak egy száraz paradicsom cipka az. Hűű de bátor vagyok!

2011. szeptember 19., hétfő

2011. szeptember 15., csütörtök

Volt ma Tolmácson baba-börze. Ötkor kezdődött, én hat körül értem oda. Addigra gyakorlatilag senki sem volt már a helyszínen. Résztvevők ugyan voltak, de csak egy valaki vitt portékákat, és végül ő sem pakolta ki. Viszont kellemesen elbeszélgettek az új kultúr, oh párdon bocsánat, az integrált közösségi szolgáltatói tér kapujában. Én már csak egy kedves ismerőssel és két gyermekével találkoztam, és vigaszként meghívtak magukhoz teára. :) Tulajdonképpen nagyon hasznosan telt az este. :) Nagyon jól éreztem magam.
Ata. Ez vagyok én. Így hív a gyermek.

2011. szeptember 14., szerda

Picasso kalandjai 
A gyermeknevelés egyik alappillére a (pozitív) példamutatás. Jó, persze ezt tudja az ember, józan paraszti ésszel is, de ha a gyakorlatban használja már, akkor tudatosul igazán. Egy nagyon apró és mégis jelentős momentum kapcsán ébredtem rá erre: este fogmosás. Ha csak simán meg akarom mosni a fogát, akkor nem engedi. Viszont, ha az apukája vagy én vele együtt mosunk fogat, akkor meg engedi. (sima utánzás... :) )
-Eszter, szeretnél kis tesót?
-Nem.

Ez elég egyértelmű válasz azt hiszem.

2011. szeptember 13., kedd


Peter Handke
mikor a gyermek gyermek volt
 
mikor a gyermek gyermek volt
karját lóbálva ment.
patak helyett bőgő nagy folyót akart,
s e tócsa helyett a tengert.
mikor a gyermek gyermek volt
nem tudta, hogy ő gyermek.
mindennek lelke volt még,
s egy volt minden lélek.
mikor a gyermek gyermek volt
semmiről nem volt véleménye.
nem volt megrögzött szokása,
elszaladgált a helyéről, törökülésben ült,
forgója volt a feje búbján,
és nem grimaszolt ha fényképezték.
mikor a gyermek gyermek volt,
ilyeneket kérdezett folyton:
miért vagyok én én s miért nem te?
miért vagyok én itt, és miért nem ott?
hogy kezdődött az idő,
s hol ér véget a tér?
életünk ezen a földön nem csupán egy álom?
mindaz, amit látok hallok és szagolok-nem
csak egy világ előtti világ csalóka képe?
tényleg létezik a gonosz, és emberek,
akikben benn lakik a gonosz?
hogyan lehet az, hogy én, aki én vagyok,
mielőtt lettem nem voltam.
és hogy egyszer én, aki én vagyok
nem leszek már az aki vagyok.
mikor a gyermek gyermek volt,
alig ment le a torkán a spenót,
a borsó, a tejberizs,
most megeszi mindegyiket,
és nem csak akkor, ha muszáj.
mikor a gyermek gyermek volt,
egyszer idegen ágyban ébredt,
most meg újra és újra.
sok ember tűnt neki szépnek,
most meg csak szerencsés esetben.
látta maga előtt, milyen a paradicsom,
most meg csak sejteni képes.
nem tudta elképzelni a semmit,
most meg undorodik tőle.
mikor a gyermek gyermek volt,
magával ragadta a játék,
most belefeledkezni csak a munkába tud.
mikor a gyermek gyermek volt,
elég volt neki, ha almát és kenyeret evett,
mint ahogy ma is még.
a bogyók bogyóként hulltak a kezébe,
mint ahogy ma is még.
a friss diótól érdes lett a nyelve,
mint ahogy ma is még.
minden hegycsúcson még nagyobb hegycsúcsra vágyott,
s minden városban egy még nagyobb város után.
jó érzés volt, mikor a fa csúcsán cseresznyéért nyúlt,
mint ahogy ma is még.
megijedt minden idegentől,
mint ahogy ma is még.
úgy várta az első havat,
mint ahogy ma is még.
mikor a gyermek gyermek volt,
egy botot lándzsaként a falnak dobott,
s az ott rezeg ma is még.
Nem kedvelem a közhelyeket. Fárasztó és felesleges szövegelés. Akkor is mindig azt gondoltam, hogy hú, de hülye közhely, hagyjuk má', mikor azzal traktáltak idegenek és ismerősök egyaránt, hogy élvezzem minden pillanatát annak míg ilyen kicsi, mert szörnyen gyorsan megnő. Ma már tudom, hogy ez nem közhely, hanem jó tanács, vagy inkább figyelmeztetés.
Szóval intek minden olvasót akinek van apró, vagy épp még csak a hasban lakik, hogy feltétlen tartsa észben ezt a frázist, mert gyorsan tovaszáll az az idő mikor még igazán pici a pici. Szívjátok mélyen magatokba minden pillanatát! Mert hirtelen lesz kisgyermek abból a nyálas kis gügyögő csöppből. Aztán szívjátok magatokba azokat a pillanatokat mikor kisgyermek, mert szörnyű a gyanúm, hogy ez az időszak is el fog röpülni egy pillanat alatt. Közhelynek gondolnám ezt is, de állítólag tényleg gyorsan elszáll az a tizenakárhány év.
Néhány napja Eszter főz ránk. Mégpedig a nyam-nyamot. Hmmm, nagyon finom. Vagyis, gyakorolja már az első szerepjátszást. Kész nagylány. Úgy kotyvaszt ahogy azt kell. Kever, kavar, és adja, hogy kóstoljuk meg, és közben mondja, hogy "nyam-nyam"

kavar

vár



hoz

így is lehet főzni...

kedveli az egzotikus konyhát

szeret kísérletezni a konyhában

főzni fárasztó

és a szakirodalom tanulmányozása

2011. szeptember 11., vasárnap

Ez itt cérnametélt, levesbe. Na jó, nem éppen cérna. Én csináltam. Még egy kicsit gyakorolnom kell. Itt volt a nagymamám, és megtanította a szakszerű elkészítését. Nagyon jó volt egy profival dolgozni, sokat tanultam. 

2011. szeptember 9., péntek

:)

Meg kell említsem, hogy mennyire hálás vagyok azoknak, akik gondoltak rám szülinapom alkalmából, és felköszöntöttek. Hétfőn volt a szülinapom, és már több mint egy hete folyamatosan fel vagyok köszöntve! Sőt! Még nincs vége! Ma is, holnap is, és vasárnap is meghúzzák még a fülem! 
Nagyon szép ajándékokat kaptam! például ezt. Ez itt egy torta, ami igazából egy hatalmas isler. Micutól, mert szeret. Tudja, hogy mennyire imádom. Az islert. És persze őt is :)
Aztán kaptam még ezt az apukámtól
Wellnes hétvége Gyulán. Isteni volt. Magunktól soha a büdös életben nem mentünk volna el, kicsit sem izgatott az ilyesmi. Mi jobb kedveljük a nomádolást és az "egyszerű" körülményeket (sátor). Szeretett anyósom  nagy örömmel meg is jegyezte, hogy végre voltunk valami rendes helyen is, nem csak valami kunyhóban... :)  De végül is jól éreztük magunkat, ezt is kipróbáltuk Szaunázni szeretünk, úszkálni is, szóval mitől ne lett volna jó? (azért voltak aggályok a vendégfelhozataltól, de nagy meglepetésünkre kisgyermekes családok és kedves nyuggerek voltak az üdülőtársak).
És persze kaptam még sok más szép dolgot is. Meg sok kedves üzenet a fészbúkon. Ötven valahányat...És kedves íméleket. Sokan gondoltak rám. Meglepően sokan. Nagyon meg is hatódtam, szörnyen jól esett!
Köszönöm mindenkinek! :)
Délelőtt fél 10 körül
Eszter játszik, látszólag minden a legnagyobb rendben. Aztán egyszer csak hozzám bújik, bekapja a bal hüvelykujját, és jobb kézzel elkezdi morzsizni a fülemet. (fáradtság egyértelmű jele)
-Eszter te álmos vagy?
-bólogat =igen (az ingent még nem tudja mondani, ellentétben a nemmel, amit figyelemre méltóan jól használ. Nem mellékes, hogy ez volt az első szava kb. Egy időben fejlődött ki a szelektív hallással a szóhasználat.)
Elvigyelek aludni?
-bólogat
Fogsz aludni?
-bólogat.
-De Eszterkém, még 10 óra sincs. (11 és délután egy között szokott kipurcanni) Na jó, ha tényleg álmos vagy...

Lefeküdtem vele az ágyra, összebújtunk, és egy perc múlva már aludt is. Néha nem bírom követni... :)
Mikor a rég nem látott barát hiányzik, az olyan, hogy luk van az ember testén. Konkrétan a szívem és a gyomrom között érzem. Nyihognék már veletek drága T. és M.! Számolom a napokat, kb még 300valahány... Sebaj, gyorsan elmegy. Főleg ha az ember elfoglalja magát a hétköznapi teendőkkel. Az meg ugye akad, ha az ember lányának van egy lánya, aki nem hagy szusszanni se. Az internet csodájának meg hála és köszönet, hogy megkurtítja azt a fingom sincs mennyi  pár ezer kilométert.

2011. szeptember 7., szerda

Azt mondják, nem szülő a szülő, míg nincs lehányva. Nos, szülő vagyok, kész. Duplán is.

2011. szeptember 5., hétfő

Anyu, köszönöm hogy megszülettem. Remélem van net a mennyországban. Hiányzol.

2011. szeptember 3., szombat

valami egészen más

Ma este maga mellé rendelte az összes párnát ami a nappaliban fellelhető (nagyon szereti a párnákat pakolászni ide-oda, felhalmozni, és hencseregni rajtuk), kérte a pokrócot, hogy takarjam be, kérte a Frakkokat (már három van, különféle méretekben :) ), a Micimackót, vagyis Puccot, majd mutatta, hogy melyik könyvből kéri, hogy meséljek. Aztán végül az összes leporellót végigmeséltem egyszer én, aztán még apa is. És ő figyelt, nagy, ragyogó szemekkel, a párnakupac közepén.

2011. szeptember 2., péntek

Nehéz úgy fegyelmezni, hogy közben elröhögöm magam :)