A gyermeknevelés egyik alappillére a (pozitív) példamutatás. Jó, persze ezt tudja az ember, józan paraszti ésszel is, de ha a gyakorlatban használja már, akkor tudatosul igazán. Egy nagyon apró és mégis jelentős momentum kapcsán ébredtem rá erre: este fogmosás. Ha csak simán meg akarom mosni a fogát, akkor nem engedi. Viszont, ha az apukája vagy én vele együtt mosunk fogat, akkor meg engedi. (sima utánzás... :) )
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése