Nem kedvelem a közhelyeket. Fárasztó és felesleges szövegelés. Akkor is mindig azt gondoltam, hogy hú, de hülye közhely, hagyjuk má', mikor azzal traktáltak idegenek és ismerősök egyaránt, hogy élvezzem minden pillanatát annak míg ilyen kicsi, mert szörnyen gyorsan megnő. Ma már tudom, hogy ez nem közhely, hanem jó tanács, vagy inkább figyelmeztetés.
Szóval intek minden olvasót akinek van apró, vagy épp még csak a hasban lakik, hogy feltétlen tartsa észben ezt a frázist, mert gyorsan tovaszáll az az idő mikor még igazán pici a pici. Szívjátok mélyen magatokba minden pillanatát! Mert hirtelen lesz kisgyermek abból a nyálas kis gügyögő csöppből. Aztán szívjátok magatokba azokat a pillanatokat mikor kisgyermek, mert szörnyű a gyanúm, hogy ez az időszak is el fog röpülni egy pillanat alatt. Közhelynek gondolnám ezt is, de állítólag tényleg gyorsan elszáll az a tizenakárhány év.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése