Egy darabka csont nélküli karajt besóztam, és jól teletűzdeltem fokhagymával, borsoztam, meghintettem őrölt köménnyel, és egy savanyú káposztával kibélelt jénaiba bele fektettem. Dobtam még mellé babérleveleket, almát, és répát, majd végül jól megcsorgattam mézzel, lefedtem, és betaszajtottam a sütőbe. Irtó sokáig sült, vagy másfél órát, és közben, hogy a sülési időt rövidítsem fel is daraboltam négybe. Közben locsolgattam, szaglásztam, böködtem. A savanyú káposzta és a méz irtó jó együtt, és a hús eszméletlen finom lett.
Krumplipüré volt hozzája melléje, meg egy kis savanyú káposzta, természetesen.
Azért írom ezt le, mert az egészet én találtam ki, és hogy fényezzem magam... de amúgy egyébként minden nap marha jót főzök, nem csak néha... :)
Személyes tapasztalatom röviden: isteni, mennyi, nagyon-nagyon nyammmm!!!
VálaszTörlés