Köszönöm, kedves Dalai Láma!
"Akik ártani akarnak nekem, azok valójában tálcán kínálják a
spirituális fejlődés legnagyszerűbb lehetőségét. Hiszen amikor
összeakadok velük, természetes módon gyűlöletet és haragot érzek, és
általuk esélyt kapok, hogy megtartóztassam magam ezektől az indulatoktól.
Ha mindig mindenki kedves lenne hozzám, soha nem lenne lehetőségem a
türelem gyakorlására. Hiszen könnyű együtt érezni azokkal, akik jók
hozzám, és akiket kedvelek, az igazi próbatétel az, amikor valaki ártani
akar nekem, meg akar gátolni valamiben, elvesz tőlem valamit, vagy
inzultál.
Ha az ilyen ember iránt is tudok szeretet érezni, az már előrelépés.
Ez az ember tehát lehetőséget ad a fejlődésre, és ezért hálával
tartozom neki. Ilyen lehetőséget még Khenszur Thabkje Rinpocse sem tud
nyújtani nekem a bölcs tanításaival, ezért az ellenségemet legnagyobb
tanítómként kell tisztelnem."
/Dalai Láma/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése