2012. május 4., péntek

Nagyon hülye dolgok történtek mostanában a szomszédságokban. Pár hete állatkínzáson kaptak két pasit,h pár házzal odébb. Egy szerencsétlen ebet tartottak terrorban. Hála az égnek viszonylag hamar kiderült, és megmentették a kutyit. A zsaruk is kint voltak a kínzóhelyen, és ha minden igaz, dutyiba mennek az elmebetegek. Amúgy a két pasiból minimum az egyik minimum értelmi fogyatékos. De tényleg. Elég gázos bagázs... A lényeg, hogy a kutya megmenekült, jó helyre került. Talán túl jó helyre is. Buzgómócsing új gazdi folyton sétáltat, ami tök klassz, a bajom csak az, hogy a mi kertünkben (és a szomszédokéban is persze) naponta legalább kétszer. Először csak az utcában sétáltak, de az összes kutya totál megbolondult ilyenkor, és mind vadul ugatott. Ez engem nem zavart, a kutya az ugat, kész passz. Abbahagyják. Kit érdekel? Másokat viszont állítólag zavart, ami miatt a gazdi sorra elnézést kért mindenkitől az utcában. Gondolom innen jött az a remek ötlet, hogy a patak mellett sétálnak, ami történetesen több kerten vezet végig. Egész egyszerűen birtokot háborít. Többen szólak már neki, hogy ne mááá, ideszarik (tényleg), meg ne ücsörögj már a tulajdon kertemben a kutyáddal a tulajdon padomon (tényleg), meg egyáltalán ne már, meg a kutyák így is megvannak hülyülve (tényleg, az egyik már tejesen lebontotta a kerítést, szegény Marika néni minden nap azt foltozza), stb, de nem, gazdi jön, hozza az ebet. Micunak már az agyára megyek ezzel, hogy ezen morgok minden nap, de engem bazira zavar, hogy a kertünkben hencseregnek az ebbel. Ma a kis fáinkat is kicsit megrángatták (erre már Micu is felkapta a fejét...), és a szomszéd komposztálójában is megfürdött, kapirgált, ugrabugrált vidáman. Gazdi elégedetten nézte. Azt nem fogom fel sehogy sem, hogy azért rosszul érzi magát, hogy ugatnak miattuk a kutyák - nyilván zavarja, mert elnézést kéreget - , de az teljesen rendben van, hogy mások kertjében mászkál engedély nélkül, sőt, határozott kérések ellenére is! Hát az új gazdi sem teljesen 100as... de legalább nem veri, csak én kapok hülyét (meg a szomszédok).

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése