Vegán lett. Na nem direkt, meg örökre, meg nem ez az új hullám, csak allergiás. Valamire. Valami fehérjére. Randa kiütései lettek, sok, nagy, fájó, ijesztő kiütések. Annyira érzékeny lett a bőre, hogy ott is kiütéses lesz, ahol csak egy kicsit megnyomódik a teste. Például amikor felveszem, felemelem, a karjai körül ott maradnak az ujjaim nyomai vörös, hólyagos formában. A baj az, hogy nem tudni mi okozta. Annyit lehet sejteni, hogy valószínűleg tejtermék. Ezért most egy darabig fehérjementes diétát kell tartania. Semmi tej, tejkészítmény, tojás, és semmi hús. Marad a rizs, a krumpli, egyéb zöldséget, és a gyümölcsök. A szerencse az, hogy a rizst, és elég sok zöldséget nagyon szeret, pl. a zöldbabot, borsót egyenesen imádja! A gyümölcsök közül is jó sokért odavan, kivéve a kiwit, attól fél... A baj meg az, hogy rettenetesen imádja a sajtot és a husikát. Enélkül neki nem étel az étel. A mai ebédet mikor meglátta-rizs párolt zöldbabbal-, azon nyomban kereste rajtam a kedvenceket: "Ata?! Husikaa??? Sat???" hát én meg mondtam , hogy az nincs (közben meg de, de nem adok...) és én úgy, de úgy sajnáltam. Persze azért így is bepuszilta az egészet.
Ja, és pluszban megint torokgyulladása lett... Mindig van valami.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése