Varró Dániel: Altató apukáknak
- ezt egyre kétségbeesettebben kell mondogatni
Ej, kicsi fiam, te pöttöm,
aludj el most már, de rögtön.
Ajj, kicsi fiam, te nudli,
hagyd az anyádat aludni.
Fejezd be már a rinyádat,
és hagyjad aludni anyádat.
Itt van apád, aki karon visz,
hogy nem ejt le, abban nagyon bízz,
és ne bömbölj már, na ne bömbizz.
Meg kéne téged böfögtetni,
vagy a bölcsődbe befektetni?
Borús és deprimált apádnak
egyetlen árva csillaga,
ne akarjad, hogy énekeljek,
aludj el szépen, kisbaba.
Alszik a ciciben a tej,
a farpofán a friss kaka -
most nem pelenkáz át apu,
aludj el szépen, kisbaba.
Ordítasz adta kölke, mi?
Nem hagyod apádat költeni?
Megírta Ady Endre is, mi van:
aludj, mikor az apád altat.
Most apád altat kisfiam.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése