2012. január 8., vasárnap

terhesség hétről hétre, 10-11 hét

"A hányinger és a fáradtság jellemzi ezeket a heteket a legtöbb kismamánál. A has elkezd kigömbölyödni, de még leginkább csak a belek felfúvódásától (- egyenlő irdatlan sok fingás, ami már nem vicces, hanem inkább kínlódás, mondhatnám úgy is, hogy gáz...-) és nem a méhtől. A derékvonal lassan eltűnik..." hahaha
A cuki pocak úgyis szebb mint egy karcsú derék! :)

és ami a bébit illeti

"A kicsi magzati állapotba kerül. Átlagos mérete 27-35 mm és 4 gramm a súlya. Kialakulnak a pici ujjak. A szemhéjak elkezdenek összenőni és a 25-27 hétig úgy is maradnak. A külső nemi jellegek egyre jellegzetesebbé válnak. A fülek és a felső ajak elkezdenek kialakulni.A legnagyobb történés ezen a héten a farok eltűnése.
A szemben az írisz kezd kialakulni, a körmök is megjelennek a kezeken. A kicsi 7 gramm körüli."

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése