2012. március 20., kedd

Ma mégis sikerült eljutni orvoshoz, kedves aranyos unokatesóm eljött értünk Rétságról, hogy 8ra odaérjünk. (Micu Starjánban van egész héten egy hülye tanfolyamon (szakvizsga)). Odaértünk, sőt, nyolckor már kész is voltunk. A mi teljesítményünk kiváló, a helyettes orvoséval elégedetlen vagyok egy kicsit. Elmondtam mi volt a gyerekkel, és hogy már majdnem egy hete folyamatosan fájlalja a füle alatt a nyakát. Megvizsgálta, meghallgatta, belenézett a torkába, megnyomkodta a hasát, megtapogatta a nyirokcsomókat, és azt mondta, hogy teljesen meggyógyult, jól van, minden ok, a fülét már meg sem nézi, mivel nincs láza. De mondom fáj neki a füle alatt, vagy a füle töve (nem lehet tudni, hogy mit mutogat állandóan), gyakran mondogatja, meg fogdossa sokat. Mire a doktornéni: "Nem baj, fogdossa! Viszont látásra!" erre én: höhhh... "...köszönjük, viszont látásra!"
Igaz, hogy nem végeztem orvosi egyetemet, nem érthetek hozzá, eszemben sincs vitatkozni, de azért csak megnézhette volna a fülét, ha másért nem is, csak hogy a hülye szülő megnyugodjon. És mi ezért vártunk (igaz ma nem sokat, nem voltak sokan) beteg gyerekek között. Ja, és Rétságon bárányhimlő járvány van. Én sírva megyek a pataknak, ha a már egészséges gyerekem most szedett össze valami szuper kórságot...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése