2012. május 5., szombat

Egyszer szavaltam anyák napján a vasárnapi nagymisén. Kb 10 éves voltam. (Anya nem jött el. Nem hallotta.) Nagyon szerettem ezt a verset, most meg belebotlottam, és nem hagyhatom ki, szentimentális hangulatba keveredtem tőle. Anyák napjára nekem, és minden kolleginának:

Nadányi Zoltán: Anyu

Tudok egy varázsszót,
ha én azt kimondom,
egyszerre elmúlik
minden bajom, gondom.

Ha kávé keserű,
ha mártás savanyú,
csak egy szót kiáltok,
csak annyit, hogy: anyu!

Mindjárt porcukor hull
kávéba, mártásba,
csak egy szóba került,
csak egy kiáltásba.

Keserűből édes,
rosszból csuda jó lesz,
sírásból mosolygás,
olyan csuda-szó ez.

"Anyu, anyu! Anyu!"
hangzik este-reggel,
jaj de sok baj is van
ilyen kis gyerekkel.

"Anyu! Anyu! Anyu!"
most is kiabálom.
Most semmi baj nincsen,
mégis meg nem állom.

Csak látni akarlak,
anyu, fényes csillag;
látni, ahogy jössz, jössz,
mindig jössz, ha hívlak.

Látni sietséged,
angyal szelídséged,
odabújni hozzád,
megölelni téged.

1 megjegyzés:

  1. eszter, a földi :)2012. május 11. 1:01

    Én is mondtam ezt gyerekkoromban, és B is ezt mondta az idén ;)

    VálaszTörlés