egész évben a varjúdombi
csőszkunyhóban lakott,
olyan mesét mesélt, amilyen
éppen, abban a percben eszébe jutott.
Az volt a jó, hogy élni kellett,
élni a sok szeszélyes mesét, így
csinált nékem hosszú orrot, kedvet
ahhoz, hogy éljek úgy, ahogy ő élt.
Mert ő volt, ő, meséje minden hőse,
a hónapok és magok ismerője,
kinek a Nap volt kalendáriuma,
Szél a nagyapja, Parázs meg a húga.
csinált nékem hosszú orrot, kedvet
ahhoz, hogy éljek úgy, ahogy ő élt.
Mert ő volt, ő, meséje minden hőse,
a hónapok és magok ismerője,
kinek a Nap volt kalendáriuma,
Szél a nagyapja, Parázs meg a húga.
úúúúúúúúúúúúú...egyik kedvencem volt :)
VálaszTörlés:) sokan utálták, pedig szerintem nagyon szép.
VálaszTörlés