A barátok, rokonok, ismerősök csoportja két halmazra bontható: a gyermekesek és a még nem gyermekesek halmazára. Ahol a két halmaz metszi egymást (vagyis
), ott helyezkednek el azok, akik gyermeket várnak, hála Istennek vannak egy páran! De most nem erről szeretnék beszélni.
), ott helyezkednek el azok, akik gyermeket várnak, hála Istennek vannak egy páran! De most nem erről szeretnék beszélni.Azt vettem észre, hogy mind azok akik gyermekkel nem rendelkeznek, és azok akik igen, néha nagyon furán néznek rám, de azt is mondhatnám, hogy hülyének néznek. Mindenki másért. A gyermekesek esetleg azért, mert én máshogy csinálom a gyermeknevelést (ez még nem gáz, mert ők legalább úgy kritizálnak, hogy tudják miről van szó...), a gyermekkel nem rendelkezők meg azért mert hogy egyáltalán hogy csinálom.
Hát akkor most elárulom, hogy milyen is ez. Először is: teljes mértékben megváltozik az élet. Bizonyos értelemben beszűkül, más értelemben -ami a fontosabb, és nagyobb mértékű - pedig kitárul. Egy olyan Világ nyílik meg, amiről nem is képzelte az ember, hogy létezik. Persze álmodozunk arról, hogy milyen lesz, de közelében sincs annak amit valaha is képzeltünk, még a legvadabb álmainkban sem. Az addigi élet megszűnik, és helyette valami sokkal jobb lesz, valami sokkal egészebb. Telis-tele van szeretettel, örömmel, izgalommal, féltéssel, aggódással, türelemmel, kérdéssel, kialvatlansággal, stb.
Soha többé nem kelünk fel akkor mikor szeretnék, cserébe viszont elmehetünk aludni este nyolckor, mert a. úgyse mennénk sehová és b. elfogunk menni, mert totál ki leszünk purcanva. Nincs olyan, hogy most nincs kedvem reggelit, ebédet, vacsorát, tízórait, uzsonnát készíteni, füröszteni mert a gyereknek enni kell, lehetőleg mindig ugyanakkor, és fürödni kell mindig ugyan akkor, mert fontos a napirend. Fontos, mert így érzi magát biztonságban. Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a gyermek, ha tudja mire számíthat, ha nincs valami "váratlan meglepetés". Szüksége van neki is és nekünk is a következetességre. Ha ez nincs, kellemetlenek a következmények, mindenkinek. Háttérbe szorul az, hogy én, nekem, miattam stb. Csak olyan lesz, hogy Ő és MI. Nem is fog más számítani. Nincs olyan, hogy majd úgyis érzi, hogy nekem ez vagy az rossz. Nem neki kell rám figyelni, nem neki kell az én igényeimet kielégíteni, és nem neki kell rám tekintettel lenni. Minden eztán érte lesz. Ha sír ugrik az ember, mert ha sír annak oka van. Baromság, hogy had bőgjön, edződik a tüdeje (a tudomány mai állása szerint kifejezetten káros az idegrendszer tökéletesedésében, aki nem hiszi járjon utána), ne szokja meg, hogy ugrálunk miatta. Amíg csecsemő igen is "ugrálni" kell miatta (miért lenne ugrálás??????), mert a sírással jelez. Mivel beszélni még nem tud. Szól ha éhes, ha szomjas, ha fázik, ha tele van a pelus, ha melege van, ha csak anya kell. (Mindegyikhez más sírásmóddal.) Nem ő van értünk, mi vagyunk érte. Kézzel fogható válasz arra, a kérdésre, hogy mi dolgunk a Világban. Hát Ő. A mi igényeink és szükségleteink nem olyan fontosak, de amúgy is átalakulnak ezek is. Az ösztönök mutatják az utat.
Gyakran kapok kritikákat, hogy miért így, miért úgy, miért nincs normális konyhakert, miért nem foglalkozom többet a kerttel. Egész egyszerűen azért, mert nincs rá időm. És persze ez az a válasz, amit senki nem hisz el. (Elárulom, hogy nincs olyan, hogy unatkozó kismama...) Ezzel nem tudok mit tenni. Marhára szeretnék kint kapirgálni, megtermeli egy kevés ezt vagy azt, de képtelen vagyok arra is időt szakítani. Menne akkor, ha leszarnám nem foglalkoznék annyit a házimunkával. De nekem az nem megy. Bármennyire szeretnék is a kertben tenni-venni, nekem sokkal fontosabb az, hogy a konkrét életterünk rendben legyen. Nekem szükségem van arra, hogy kétnaponta (szívem szerint naponta) kiporszívózzak, kitakarítsam a fürdőszobát, rendbe tegyem a lakást. Az én életem olyan silány és unalmas, hogy engem az tesz boldoggá, kiegyensúlyozottá (és fáradttá, de nem érdekel), ha rend és tisztaság van az otthonunkban. Arról nem is beszélve, hogy a gyereknek is szüksége van rá. Nyugodtan kúszhat mászhat a földön. Nem fogom soha háttérbe szorítani azért, hogy legyen egy kis konyhakertem. Én ilyen vagyok. Ezért nem kell még hülyének nézni. Amúgy ha lenne segítségem, menne az is, de nincs. Micu rengeteget dolgozik, rá nem tudok mindig számítani, ha ilyenekről van szó. Nekem nincs egy anyukám, aki átugrik, ha szükség van egy kis segítségre. Ami azt illeti, nekem egyáltalán nincs anyukám. Nekem egyedül kell megoldani a házimunkát, a főzést, és mindet ami Eszterről szól (: igényeit, szükségleteit kielégíteni, nevelni, oktatni, szórakoztatni, mókázni (ha nincs kedv akkor is), vigasztalni, babusgatni stb). És az nem kevés. Minden egyes korszakában totál lefoglal egy embert fizikailag is és szellemileg is. Őrült nagy felelősség van az emberen 24 órán át folyamatosan. 24 órán át folyamatosan toppon kell lenni. Mindig. Ha éjszaka ébred, sír, mindegy hány óra van, kelni kell hozzá. Ha nappal majd leragad a szemem a fáradtságtól, össze kell szedni minden erőm, hogy ébren maradjak, mert nem lehet ledőlni egy kicsit sem. Max akkor, ha ő is alszik.
Soha senki nem beszél ezekről a dolgokról, mindenki a rózsaszín ködöt mesélni, hogy ez milyen csudaklassz. Valóban csudaklassz, még annál is klasszabb, a legcsodásabb dolog ami az ember lányával megeshet, de azért nagyon fárasztó tud lenni. És rengeteg türelem is kell! Rengeteg. Mert nem úgy van ám, hogy eltervezzük, hogy jó, akkor most eszünk, és 10 perc múlva megyünk sétálni. Haha. És ha nem akar enni, ha csak nyammog, ha hisztizik közben? Ha egyáltalán hisztizik? Az bizony előfordul. Sétáláshoz készülődés legalább fél óra. Felöltözik anya, aztán jön a gyerek, akinek mondjuk más tervei vannak, nem jön, ha hívják és a többi. Hatmilliószor leizzad az ember míg sikerül felöltöztetni a gyereket és kitessékeli az ajtón. És még sorolhatnám.
Na, hát ilyen ez. Röviden és tömören. :)
Először is nagyon szépen köszi, h valaki végre összefoglalta, hogy mit érz/ek/ünk, röviden és tömören! Ha van kedved és energiád folytasd!
VálaszTörlésPersze,ezen kicsiny elenyésző problémák mellett (h nem jut idő magadra, bevásárolni normálisan,v. a hobbidnak hódolni) imádjuk őket, és köszönjük, hogy a világra jöttek, hozzánk érkeztek és mi lehetünk, míg élünk, a gondoskodó szüleik!!!!! :)Puszilunk benneteket: Maja, Viki